Pračka vzduchu VENTA LW 45 - čistič a zvlhčovač v jednom

Pračka vzduchu VENTA LW 45 - čistič a zvlhčovač v jednom

Popis zboží

Špičkové multifunkční zařízení na zvlhčování a čistění vzduchu současně - dva přístroje v jednom - pracuje bez filtračních vložek – filtrem je voda

 

čistění vzduchu a současně zvlhčování vzduchu pomocí metody studeného odpařování

žádné rozprašování vody, žádná pára, ani žádné problémy s minerály

přístroje jsou geniálně jednoduché, mají dlouhou životnost,vhodné na nepřetržitý chod,s minimálními náklady na provoz

účinná pomůcka při pylových alergiích a astmatu

čistí vzduch od prachu, pylů a jiných alergenů, sazí, cigaretového kouře,kysličníku siřičitého,plísní,formaldehydu a dalších nečistot

nadčasový dizajn v antracitové barvě

Venta – systém umožňuje vytvářet bylinkové aroma

dodává se ve třech výkonových variantách

doplňky za příplatek – účinný hygienicky nezávadný prostředek (zabezpečuje dlouhodobě nezávadnou vodu a zlepšuje afinitu kyselých plynů)

 

 

TECHNICKÉ DATA

LW – 14

LW - 15

LW - 24 PLUS

LW – 25

LW – 45

Zvlhčování pro prostor

Do 17 m2>

Do 20 m2

Do 34 m2

Do 40 m2

Do 75 m2

Čištení pro prostor

Do 10 m2

Do 10 m2

Do 20 m2

Do 20 m2

Do 40 m2

Plocha lamel

1,4 m2

1,4 m2

2,1 m2

2,1 m2

4,2 m2

Vzduchový výkon

1,5 m3/min

do 2 m3/min

3 m3 / min

do 3,5 m3/min

do 4,5m3/min

Rýchlostní stupně

2

2

3

3

3

Hluková hladina

30/34 dBA

22/32 dBA

25/37/42 dBA

25/37/42 dBA

25/37/42 dBA

Rozměry v cm

24x27x30

26x28x31

29x30x33

30x30x33

45x30x33

Hmotnost cca

3 kg<

3kg

3,5 kg

3,8 kg

5,8 kg

Příkon cca

25 Watt

max 4 Watt

8 Watt

max 8 Watt

max 8 Watt

Záruka

2 roky

2 roky

2 roky

2 roky

2 roky

Obsah nádržky na vodu

4,5 l

5 l

7 l

7 l

10 l

 

DOPLŇKY:

Kód 6 - Hygienický doplněk  - přidává se do vody k udržení její zdravotní nezávadnosti. Dodávají se 2 druhy:

1 - BODY COMFORT Absorbér - sada 20 dávek – jedna sada stačí na 10 měsíců nepřetržitého provozu

2 - VENTA Hygienický doplněk - 500ml láhev

 

Jak pračka vzduchu Venta funguje:

znečistěný a suchý vzduch se nasává do přístroje přes soustavu lamel, které se otáčejí ve vodě a tím se vzduch doslova propere ve vodě (stejným způsobem jaký známe z přírody, kde se vzduch vyčistí během deště a nám se po dešti dobře dýchá),pevné částice obsažené ve vzduchu se navlhčí – stanou se těžší a padají do vody na dno nádoby pračky vzduchu Venta a pomocí studeného odpařování vody se vzduch přirozenou cestou zvlhčuje.

Pračka vzduchu Venta udržuje v místnosti přirozeně zvlhčený a i přirozeně čistý vzduch. Žádné umělé a sterilní prostředí, které je pro organizmus nepřirozené, žádný převlhčený vzduch který je zdrojem plísní.

Oceníte také velmi jednoduchý provoz tohoto přístroje, protože nepotřebujete žádné drahé filtry, filtrem je voda z vodovodu, kterou do nádobky každý den pouze doléváte a jednou za 14 dní vodu vylijete,(na dně nádoby naleznete usazenou nečistotu – biologický sediment) nádobku vymyjete, nalijete čistou vodu a pro její zdravotní nezávadnost po dobu dalších 14 dnů doporučujeme použít hygienický doplněk (absorber).

Při výběru ze 3 výkonových variant berte vždy na zřetel velikost místnosti, výkon čistění a výkon zvlhčování vzduchu uvedený v tabulce,nedoporučujeme např. velkou variantu pračky vzduchu pro 2 malé místnosti současně, protože vzduch cirkuluje v každé místnosti samostatně. V takovém případě docílíte lepšího výsledku s dvěma pračkami vzduchu, kdy každá odpovídá velikosti místnosti a parametrům uvedeným v tabulce.

Proč doporučujeme používat hygienický doplněk:

Hygienický doplněk změkčuje vodu tak, aby se na lamelách vytvářel vodní film = vodní filtr, přes který proudí a přepírá se vzduch. Dále obsahuje dezinfekční složku, která zabraňuje rozmnožování bakterií a tím zabraňuje nepříjemnému zapáchání vody, která je nepříjemná a všichni ji známe když zapomeneme někde několik dní stát vodu + složku, na zlepšení afinity kyselých plynů a jiných chemických nečistot. 

U pračky vzduchu Venta nedochází k žádné turbulenci vzduchu ani vody, voda z nádobky se odpařuje pouze pomocí studeného odpařování a tak se odpařuje pouze čistá voda,  hygienický prostředek se neodpařuje  a tak jej doplňujeme pouze při kompletní výměně vody – 1x za 14 dní.

Hygienický doplněk je cenově nenáročný a jedna dávka určená na 14 dní se cenově pohybuje cca do 30,- Kč

 

Reference na pračku vzduchu Venta:

Vyjádření osobního lékaře prezidenta republiky Václava Havla, který přístroj Venta používal po komplikované plicní operaci v listopadu 1997 a to, se souhlasem svého osobního lékaře - primáře Kotíka:

Dovoluji si konstatovat, že pračka vzduchu Venta patří v celém světovém spektru ověřovaných praček vzduchu a kombinovaných praček vzduchu se zvlhčováním k těm nejlepším.

Přednosti:

Velmi tichý provoz. V letních měsících tvoří určité mikroklima v místnosti a ochlazuje vzduch.

Vysoká zvlhčovací schopnost, velký rezervoár pro vodu, velká kontaktní plocha disků.

Vnitřní plocha pračky je bez kovových částí – tudíž není možná kontaminace a tvorba aerosolu obsahující bakterie např. legionella.

Ústřední vojenská nemocnice Praha  MUDr. Ilja Kotík   1.interní oddělení interní kliniky VLAJ.E.Purkyně   U vojenské nemocnice 1200  16900 Praha 6

--------------------------------------------------

Jako ukázali analytické skúšky pračky vzduchu Venta popri dobrej absorpci oxidov síry dusíka vykazuje dobrú účinnosť pre zachytávanie roznych typov mikroorganizmov – bakterie, kvasinky, vláknité huby, pele….

Pračka vzduchu Venta jednoznačně vykázala zlepšenie kvality vzduchu v miestnostiach, kde je v prevádzke.

Prim. MUDr. P. Pružinec,CSc.   Primár odd. klinickej imunológie   Hlavný odborník ministerstva zdravotnictva SR  pre klinickú imunologiu a arelgologiu

--------------------------------------------------

Za posledných 6 rokov sme mali nejlepšie skúsenosti s pračkou vzduchu Venta, kterú sme skúšali priamo v ambulacii, aj v bytoch našich pacientov, na rozných pracoviskách so zvýšeným znečistením vzduchu a v detských kolektivov, jako aj v materských školkach a v respiračno-rekondičných sanatóriach.Tento prístroj sme zvolili pre jeho ideálne zvlhčovanie a jednoduchosť používaní. V pelovom období boli alergické deti po návrate z prechádzky za 20 minut bez obtiaží. U 38 pacientov v 4 skupinách sledovaných obtiažísme získali 100% zlepšenie. Po 3-mesačnom používaní pračky vzduchu Venta sa každý pacient posunul z horšej kategorie príznakov do kategórie s miernejšimi príznakmi.

Výhody tohoto pristroja:

-jednoduchá obsluha, nepřetržitá, takmer nehlučná a maximálne hygienická prevádzka

MUDr. Klára Kossárová   Ved. Odd. klinickej imunologie a alergie   Bratislava, Slovensko

Pračka vzduchu VENTA LW 45 - čistič a zvlhčovač v jednom

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Hlídání ceny

Můžeme vás informovat o každém poklesu ceny nebo až v momentě, kdy cena klesne pod vámi zadanou úroveň. Zasílání zpráv můžete kdykoliv zrušit prostřednictvím odkazu, který je součástí každého informačního emailu.

Pračka vzduchu VENTA LW 45 - čistič a zvlhčovač v jednom

9490,- Kč

  • Upozornit na každé snížení ceny
  • Každodenní informace o ceně
  • Upozornit až cena klesne pod