H+H

Hrdlička František, Bratršovská Zdena: Zpráva o Bílém divadle

Kniha je pestrobarevnou mozaikou výpovědí zakladatelů a účastníků divadelního projektu, který vznikl koncem šedesátých let a byl pravděpodobně nejdůslednějším pokusem o uplatnění alternativních postupů v českém divadle, jimž se v té době věnovali ve

Druh zboží: ROM

od 14,- Kč

Porovnat ceny

Petr Mikeš: Dvojdomí - Básně, zápisky, haiku

V nové básnické sbírce zůstává Petr Mikeš věrný lakonickým, sevřeným a výmluvným gnómicky lyrickým útvarům a miniaturám, jaké se pravidelně objevovaly v jeho předešlých básnických knihách Starý dům nebo Jen slova.

Druh zboží: ROM

od 94,- Kč

Porovnat ceny

Západ slunce na moři - Lubor Hájek

V knize Hájkových studií a esejů Západ slunce na moři jsou shrnuty texty z různých dob, většinou publikované v českých a zahraničních odborných periodikách nebo z pozůstalosti badatele.

Druh zboží: Testování infekcí močových cest

od 425,- Kč

Porovnat ceny

Alena Skálová - fenomén choreografie

Publikace připravená k nedožitým 80. narozeninám choreografky, tanečnice a pedagožky Aleny Skálové, svým uměleckým působením spojené především s pražským souborem Chorea Bohemica, seznamuje poprvé souhrnně s touto výraznou osobností české kultury.

Druh zboží: Dusítka k žesťovým nástrojům

od 187,- Kč

Porovnat ceny

Překonávat hranice. Životní vzpomínky - Ralf Dahrendorf

Přes záměrně mozaikovitý charakter Dahrendorfových vzpomínek se jedná o strhující vyprávění, v němž nechybí vážné momenty (včetně těch, kdy jde doslova o život), a autor čtenáře na mnoha místech překvapí schopností sebeironie a anglickým humorem.

Druh zboží: ROM

od 175,- Kč

Porovnat ceny

Dvakrát zrozený - Milan Kuna

Kniha představuje veškerou žánrovou a druhovou pestrost Reinerovy tvorby a vyzdvihuje její osobní jednotící linii, již spatřuje právě ve skladatelově příslušnosti k progresivním směrům 20. století.

Druh zboží: Lampičky pro stojany na noty

od 156,- Kč

Porovnat ceny

od 144,- Kč

Porovnat ceny

Za devatero větami - Pavel Drozd

Soubor čtrnácti prozaických textů autora publikujícího pod pseudonymem Pavel Drozdi nese podtitul "postmoderní pohádky", ačkoli samotné texty je nesnadné žánrově klasifikovat.

Druh zboží: ROM

od 132,- Kč

Porovnat ceny

Můj Tchaj-šan - Mary Rachewiltz de

Druhá básnická sbírka dcery americké kritičky, překladatelky a básnířky Mary Rudgeové a archeologa a etnografa Borise Barattiho de Rachewiltz, a vnučky jednoho z největších básnických modernistů Ezry Pounda. Autorka veršů žije v Holandsku, překládá z angličtiny do italštiny, např. knihu K. ...

Druh zboží: ROM

od 94,- Kč

Porovnat ceny

Básnický jazyk Jaroslava Durycha - Karel Komárek

Tvorba básníka, prozaika a esejisty Jaroslava Durycha (1886-1962) je často oceňována za jazykové kvality, ale nebyla zatím po této stránce podrobněji interpretována. Kniha Básnický jazyk Jaroslava Durycha je pokus o soustavnější výklad z tohoto hlediska. Autor rozebírá nápadné znaky ...

Druh zboží: ROM

od 94,- Kč

Porovnat ceny

Lustig Arnošt: Odpovědi

V knize amerického autora Cargasse Witnesses of Catastrophe (Svědkové katastrofy) o židovském holocaustu byl zveřejněn také rozhovor s českým spisovatelem Arnoštem Lustigem, jehož překlad obsahuje tato kniha.

Druh zboží: Dětské hrací automaty

od 93,- Kč

Porovnat ceny

To ty jsi Daniel - Krallová Hanna

Ve své knize reportáží To ty jsi Daniel zachytila současná polská spisovatelka a reportérka Hanna Krallová osudy polských, židovských i německých postav v době druhé světové války, za totalitního režimu i v současnosti. Příběhy psané formou reportáží představují osudy konkrétních lidí, ...

Druh zboží: ROM

od 75,- Kč

Porovnat ceny

Romantismus XX. století aneb Márinka od parchantů - Zdeněk Lorenc

Romantismus XX. století aneb Márinka od parchantů - Zdeněk Lorenc z nakladatelství H+H, rok vydání .

Druh zboží: ROM

od 44,- Kč

Porovnat ceny

Benátské iluminace / Venetian Iluminations - Petr Mikeš

Lyrické miniatury, provázené zrcadlovým překladem do angličtiny.

Druh zboží: ROM

od 170,- Kč

Porovnat ceny

Touha po Paříži, stesk po Praze - Joseph Roth

Editor Helmut Peschina vybral z Rothova díla pasáže (dopisy, publicistické články, prózu), které pomocí stručných komentářů a přechodových textů spojil v jakousi mozaiku ilustrující život tohoto velkého spisovatele - a to jeho vlastními slovy.

Druh zboží: ROM

od 206,- Kč

Porovnat ceny

Básník Sylvestr Pollet - Matthew Sweney

Publikace obsahuje stručný Polletův životopis a komentovanou analýzu jeho celoživotního díla, zabývá se jeho českou a americkou recepcí a vysvětluje Polletovu poezii v kontextu jeho buddhistického vyznání a přesídlení do státu Maine.

Druh zboží: Erotické knihy

od 94,- Kč

Porovnat ceny

Beth Cooper: Sing and Hop with Bety Bop

Kniha a CD s původnímí písničkami v angličtině, určenéd ětem do 8 let.

Druh zboží: Dětské hrací automaty

od 238,- Kč

Porovnat ceny

Co jsou to sepulky? - Všechno o Lemovi - Wojciech Orlinski

Polský spisovatel Stanisław Lem se těší oblibě u našich čtenářů již půl století. Do češtiny byla přeložena značná část jeho knih s tematikou z oblasti sci-fi. Nová polská studie o Lemovi, jejímž autorem je Wojciech Orliński přichází s neotřelou myšlenkou jak uspořádat knihu o spisovateli, ...

Druh zboží: ROM

od 206,- Kč

Porovnat ceny

Jména v soumraku času - Suk Jan - 15x21

Další kniha básníka, filosofa a esejisty Jana Suka (1951) je souborem aktuálních textů o krizi hodnot, možném konci západní civilizace a o "čase nad propastí". Navazuje volně na autorovy esejistické svazky Krysy v Hadrianově vile (2004) a V aréně prachu, stínů a večerů (2010), ale liší se ...

Druh zboží: ROM

od 119,- Kč

Porovnat ceny

od 165,- Kč

Porovnat ceny