Mammedguluzade Džalil: ZTRÁTA OSLA

Mammedguluzade Džalil: ZTRÁTA OSLA

Novela Ztráta osla se odehrává v prostředí ázerbájdžánské muslimské společnosti, převážně venkovské a negramotné, náležející k šíitské větvi islámu, zároveň však podřízené ruské koloniální správě. Terčem ironie a satiry Džalila Mammedguluzade je především náboženský fanatismus a společenská ...

Cena: od 140,- Kč, Hlídat cenu

Výrobce: Mezera

EAN: 9788087148013, ISBN: 8087148013

Novela Ztráta osla se odehrává v prostředí ázerbájdžánské muslimské společnosti, převážně venkovské a negramotné, náležející k šíitské větvi islámu, zároveň však podřízené ruské koloniální správě. Terčem ironie a satiry Džalila Mammedguluzade je především náboženský fanatismus a společenská zaostalost. Ztráta osla je po časopiseckém vydání českého překladu povídky Poštovní schránka v padesátých letech minulého století teprve druhým přímým překladem z ázerbájdžánské literatury do češtiny. brožované vydání, překlad Tomáš Laně, východní edice, ilustrace Petra Marečková, 96 stran.

Mammedguluzade Džalil: ZTRÁTA OSLA

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Hlídání ceny

Můžeme vás informovat o každém poklesu ceny nebo až v momentě, kdy cena klesne pod vámi zadanou úroveň. Zasílání zpráv můžete kdykoliv zrušit prostřednictvím odkazu, který je součástí každého informačního emailu.

Hlídané zboží:

Mammedguluzade Džalil: ZTRÁTA OSLA

Aktuální cena:

140,- Kč

  • Upozornit na každé snížení ceny
  • Každodenní informace o ceně
  • Upozornit až cena klesne pod