Zvonokosy

Zvonokosy

Znáte Zvonokosy, tu malou vesničku v jihofrancouzském Beaujolais? Víno se tam - navzdory skvělé oblasti - nerodí valné, zato však mají pokrokového starostu. Ten chce zároveň pozvednout úroveň mravnosti a hygieny Zvonokos i rozčílit místní opozici. Netuší však, že tato malá stavbička ...

Cena: od 214,- Kč, Hlídat cenu

Výrobce: Radioservis

EAN: 8590236069923, PN: 859-0-360-6992-3

Znáte Zvonokosy, tu malou vesničku v jihofrancouzském Beaujolais? Víno se tam - navzdory skvělé oblasti - nerodí valné, zato však mají pokrokového starostu. Ten chce zároveň pozvednout úroveň mravnosti a hygieny Zvonokos i rozčílit místní opozici. Netuší však, že tato malá stavbička zapříčiní rozkol mezi zvonokoskými obyvateli i vpád francouzského vojska... Veselé vyprávění Gabriela Chevalliera o tom, co pošlo z jedněch veřejných záchodků na malém městečku, vystavěl dramatizátor a režisér Horčička jako hemžení malých lidiček soustředěné okolo vypravěče - Karla Högera. S ním pracuje dokonale; většina jednajících postav na něj přímo reaguje, dokonce jej oslovuje jeho vlastním jménem, byť s francouzským přízvukem. Högerův vypravěč sám hýbá linií příběhu, přeskakuje přímo před posluchačem stránky i kapitoly, aby se pak zastavil u důležitých či zábavných momentů. Hudebně a rytmicky příběh určuje vynikající pěvecké těleso Settleři, známé především z let třicátých a čtyřicátých. V dalších rolích uslyšíte Martina Růžka, Josefa Grusse, Jaroslava Vojtu, Františka Smolíka, Vlastu Chramostovou či Jaroslavu Adamovou. V roce 1978 vznikla v Horčičkově režii nová verze jeho scénáře. Záměrem bylo zasadit vtipný a precizní scénář do stereofonního zvukového prostředí. Karla Högera tu nahradil Václav Postránecký a celý příběh je opět pojat velmi - zábavně - ale původní verze je přeci jenom... ostatně, poslechněte si ji. Nudit se nebudete.

délka: 2 hodiny 46 minut

ZvonokosyZvonokosyZvonokosyZvonokosy

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Hlídání ceny

Můžeme vás informovat o každém poklesu ceny nebo až v momentě, kdy cena klesne pod vámi zadanou úroveň. Zasílání zpráv můžete kdykoliv zrušit prostřednictvím odkazu, který je součástí každého informačního emailu.

Hlídané zboží:

Zvonokosy

*

Aktuální cena:

214,- Kč

  • Upozornit na každé snížení ceny
  • Každodenní informace o ceně
  • Upozornit až cena klesne pod