Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro

Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro

POPIS Brusný kámen na nože Twin Stone Pro  od výrobce Zwilling má hrubost 1000 a 250 . Hrubší strana slouží pro odstranění drobných poškození ostří, jemnější strana umožňuje obnovit původní ostrost nožů . Brusný kámen Zwilling je speciálně navržen pro nože Zwilling, ale můžete ho ...

Cena: od 2930,- Kč, Hlídat cenu

Výrobce: Zwilling

EAN: 4009839208621

POPIS

Brusný kámen na nože Twin Stone Pro  od výrobce Zwilling má hrubost 1000 a 250 . Hrubší strana slouží pro odstranění drobných poškození ostří, jemnější strana umožňuje obnovit původní ostrost nožů . Brusný kámen Zwilling je speciálně navržen pro nože Zwilling, ale můžete ho samozřejmě použít i na údržbu nožů jiných značek. Brusný kámen nemusíte předem namáčet do vody, stačí ho jen před broušením potřít vodou jeho povrch. Gumové nožičky zajišťují stabilitu během broušení nožů. 

Odesíláme nejpozději do 3 pracovních dnů od objednání.

SPECIFIKACE

Délka: 20 cm

Šířka: 8,5 cm

Výška: 4 cm

Materiál: pochromovaný plášť s rýhovaným povrchem, syntetika (rukojeť)

Barva:  stříbrná, černá 

VÝHODY A NEVÝHODY

Brusný kámen má hrubost 1000/250.

Ideální pro odstranění drobných poškození a dokonalé naostření nožů.

Brusný kámen není nutné předem namáčet, stačí jej před broušením potřít vodou).

Má gumové nožičky pro zajištění stability.

Vyšší pořizovací cena.

 

BROUŠENÍ NOŽŮ BRUSNÝM KAMENEM

Brusný kámen na nože  má povrch s určitou hrubostí. Existuje i  brusný kámen dvouzrnný  s jedno stranou hrubou a druhou stranou jemnou. Brusný kámen se používá na  obnovu původní ostrosti nožů . Pro pravidelnou údržbu před krájením pak postačí  ocílka na nože . Brusný kámen se musí před použitím navlhčit a ostří nožů k němu musíte položit ve správném úhlu (zhruba 12 - 15 °).

Ostří nože položte na jeden konec kamene a rovnoměrně nožem táhněte mírně doprava proti ostří. Nůž otočte a táhněte stejným způsobem ale opačným směrem. Přejeďte vždy po celé délce ostří. Dejte však pozor, abyste nezavadili ostřím o hranu brusného kamene. Táhněte nožem, jako kdybyste chtěli nožem z brousku odříznout tenký plátek. Na nůž příliš netlačte.  Nejprve bruste na hrubším povrchu a pak až na jemnějším, kde ostří vyhladíte a odstraníte otřepy. 

ZRNITOST BRUSNÉHO KAMENE

Zrnitost brusného kamene volte podle použití nože . Ostří vybroušené na brusném kamenu s větší hrubostí je ideální pro krájení měkkých a vláknitých ingrediencí jako je zelenina nebo maso . Na jemnějších brusných kamenech (s menší hrubostí) získáte hladkého ostří, které je vhodné při řezání spíše tlakem než tahem např. při sekání nebo stahování kůže . Vzniklé ostří závisí na hrubosti (zrnitosti) brusného kamene a úhlu, pod kterým nůž brousíte.

Zrnitost (hrubost) brusného kamene se udává číslem, které odpovídá počtu ok síta na jeden palec (25,4 mm), kterým ještě brusivo při prosívání propadne. Tedy čím větší číslo, tím hustší síto, a tím jemnější brusivo . Mezinárodní normy FEPA (Federace evropských výrobců brusných pomůcek) udává zrnitost viz tabuka:

 Zrnitost podle FEPA

 Slovní název

 7, 8, 10, 12

 hrubá

 14, 16, 20, 22, 24, 30

 hrubá

 36, 40, 46, 54, 60

 střední

 70, 80, 90, 100, 120

 jemná

 150, 180, 220, 240

 velmi jemná

 280, 320, 400, 500, 600

 zvlášť jemná

 800, 1000, 1200

 extrajemná

Zdroj:   http: //www.vsharp.cz/o-brouseni/

Zwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone ProZwilling brusný kámen - Twin stone Pro

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Hlídání ceny

Můžeme vás informovat o každém poklesu ceny nebo až v momentě, kdy cena klesne pod vámi zadanou úroveň. Zasílání zpráv můžete kdykoliv zrušit prostřednictvím odkazu, který je součástí každého informačního emailu.

Hlídané zboží:

Zwilling brusný kámen - Twin stone Pro

Aktuální cena:

2930,- Kč

  • Upozornit na každé snížení ceny
  • Každodenní informace o ceně
  • Upozornit až cena klesne pod